Kış Sebzeleri Hastalıklara Meydan Okuyor

Kış Sebzeleri Hastalıklara Meydan Okuyor

Karnabahar, bal kabağı, pırasa, turp ve daha çok sayıda kış sebzeleri hastalıklara meydan okuyor. Kış sebzelerinde ve meyvelerinde bulunan mineral ve vitaminler özellikle bir kış hastalığı olan grip ve nezle bunun dışında diğer hastalıklara da meydan okuyor. Sağlıklı bir beslenme programının yapılması ve hastalıklara karşı bu kış sebzelerinin tüketilmesi gerekli önlemler alınmış oluyor ve kış mevsimi hasta olmadan atlatılabiliyor.

Kış Sebzeleri Hastalıklara Meydan Okuyor
Kış Sebzeleri Hastalıklara Meydan Okuyor

Kış Sebze Ve Meyvelerinin Faydaları

Kış geldiğinde evlerde olmazsa olmazlardan biri nar meyvesidir. Yüzyıllardan beri tüketilen en faydalı meyvelerden bir tanesidir. Doğal bir anti-oksidan özelliğine sahip olan narın bir bardak suyu içildiğinde vücudun günlük C vitamini ihtiyacını fazlası ile karşılar. Mevsimsel hastalıklara yakalanma riskini önemli oranda ortadan kaldırır.

Hem kökü hem de yaprakları ile bir vitamin ve mineral deposu denilmesini fazlası ile hak eden turp C, A ve K vitamini ve folat bakımından zengindir. Yağda çözünen bu besin zeytinyağlı salata içerisinde tüketildiğinde besin değerini fazlası ile artırır. Brüksel lahanası ile kansızlık yaşıyorsanız bu soruna çare bulabilirisiniz. Doğru pişirme yöntemlerinden yararlanıldığında son derece lezzetli bir yiyecektir.

Günlük K, C vitaminleri ile Omega-3 gereksinimlerini karşılar. Kış sebze ve meyvelerinin faydaları saymakla bitmiyor. Bazı kanser türleri üzerinde tedavi edici etkisi olan bal kabağı genellikle tatlı olarak tüketiliyor. Vitamin, mineral, diyet lifi ve Omega-3 bakımından da zengin bir yiyecektir.

Hangi Sebze Hangi Hastalığa İyi Geliyor

Portakal özellikle kış meyvesi olarak tüketilen ve soğuk algınlığının neden olduğu nezle ve grip gibi hastalıklara karşı koruyan bir kış meyvesidir. Ananas yaz ve kış mevsiminde tezgahlarda görülebilen bir meyve bakteri ve parazitlerle savaşmaya yarar. Bununla birlikte iltihapların ve yaraların hızla iyileşmesi hususunda etkili bir besindir.

Elma yine yaz ve kış meyvelerinden biridir. Diyabet hastaları için kan şekerini kontrol altında tutmaya yarayan bir meyvedir. Kivi zengin bir C vitamini deposudur denilebilir. DNA’nın korunması üzerinde son derece etkilidir. İncir meyvesi yaz mevsiminde görülen bir meyve olsa da yazın kurutulan incirler kış geldiğinde tüketilebilir. Bağırsakları çalıştırarak vücuda enerji verir. Muz yine kış ve yaz mevsimlerinde tezgahlar da görülebilecek bir meyvedir.

Tüketiminde kalp ve kas sistemi için faydalı olduğu görülür. Hangi sebze hangi hastalığa iyi geliyor konusu üzerine verilen bu bilgiler ile sizde bağışıklık sisteminizi güçlendirmek adına bu lezzetleri meyve ve sebzeleri tüketebilir ve hastalıklardan önemli düzeyde korunabilirisiniz.

13 yorum

 1. VadimProSEO Yanıtla

  Здравствуйте! Хочу Вам предложить свою услугу в помощи продвижения вашего сайта в Яндексе и Google, недорого, всего лишь за 9700 руб.

  От Вас нужна лишь ссылка на сайт и ключевые слова и фразы в текстовом файле, по которым Вы хотите продвинуться в ТОП (пример вышлю Вам по почте, если заинтересуетесь). Я размещаю вечные ссылки на сайтах и форумах, которые ведут на Ваш интернет-сайт. Мною будет написана статья (грамотно размноженная и “заточенная” под Ваш сайт), а в ней будут анкорные или безанкорные ссылки передавать Вам свой траст, “вес”, и ссылочную массу. Тем самым увеличивая траст, доверие поисковиков, быстрое индексирование, рост позиций в выдаче, рост ссылочной массы и т.д…

  Работа займет по времени 2-3 недели и Вы увидите положительный результат! Ваш сайт “оживет” в сети интернет!

  100% предоплата (Принимаю по карте, Вебмани, ЯДеньги, Киви).

  Списаться со мной Вы можете по почте proxrum$@$mail.ru с темой “ПРОДВИЖЕНИЕ САЙТА ПО СКИДКЕ” (удалите пожалуйста два символа $). У меня нет выходных, я не компания. Я частник! И работаю, стараюсь, как для себя!

  P.S. Будет хорошо, если у вас на сайте стоит счетчик Яметрики (там есть важные ключевые фразы) и у Вас есть более удобная связь (аська, скайп, или же вайбер). Спасибо!

  С Уважением!

 2. Bernicegag Yanıtla

  Здравствуйте. Представляем вашему вниманию наши услуги в области международных перевозок грузов.
  Работаем в сфере международных перевозок грузов по основным маршрутам: Россия (Челябинск, Екатеринбург, Пермь, Новосибирск, Красноярск, Омск, Тюмень, Томск) – Беларусь – Казахстан.
  Но можем организовать перевозку грузов по любым Вашим маршрутам.
  Наиболее расширенно можете узнать на сайте компании “МиТур” – https://mityr-trans.com
  Очень рады видеть Вас в числе наших клиентов.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir